• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 31

    maj

    2021

Tonąć w zaprzeczeniu

Tonąć w zaprzeczeniu Zaprzeczanie prawdzie nie zmienia rzeczywistości Zaprzeczanie jest powszechną rzeczą w aktywnym uzależnieniu i odzyskiwaniu. Kiedy ktoś aktywnie pije alkohol i zażywa narkotyki, robi wszystko, by chronić swój nałóg. Bez względu na to, jak skandaliczne jest ich zachowanie lub w jakich tarapatach się znajdują, przekonują siebie i innych, że nadużywanie substancji nie jest przyczyną ich problemów. Każdy popada w zaprzeczenie, nawet sławni ludzie i aktorka Amanda Bynes tonie w tym. To nie ja, to ty! Bynes, była aktorka dziecięca i nastoletnia, była ostatnio w centrum uwagi i niestety nie było to dla niczego pozytywnego. Została aresztowana za jazdę pod wpływem i oskarżona o dwa osobne wypadki drogowe w 2012 roku.

W zeszłym tygodniu została aresztowana za posiadanie marihuany, lekkomyślne narażenie na niebezpieczeństwo oraz manipulowanie dowodami, ponieważ rzekomo wyrzuciła bonga przez okno swojego mieszkania. Chociaż Bynes przejawia dziwne zachowania i ma na swoim koncie ciąg aresztowań związanych z nadużywaniem substancji, twierdzi, że nic jej nie dolega. W ostatnim raporcie oskarżyła policję o nielegalne wejście do jej mieszkania, niesłuszne aresztowanie, przymusowe umieszczenie jej w szpitalu na badaniach psychiatrycznych i molestowanie seksualne. Twierdzi również, że nie pije i nie bierze narkotyków i jest uczulona na te substancje. Zmierzenie się z prawdą Trudno jest przyznać się przed samym sobą i innymi, że ma się problem lub jest się uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Wiele razy ludzie obwiniają innych za swoje problemy i trudności, przez które przechodzą, ponieważ tak jest im łatwiej. Jednak im dłużej zaprzeczają istnieniu problemu, tym głębiej w kłopoty wpadają. Miejmy nadzieję, że Bynes zda sobie sprawę, że jej problemy nie mogą być zwalone na kogoś innego i otrzyma pomoc. Co sądzisz o roszczeniach Amandy Bynes? Czy ona jest w zaprzeczeniu? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej lub na stronie Recovery Connection na Facebooku.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone