• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 21

    lip

    2015

Skutki narkomanii

skutki narkomaniiJeśli chce się w pełni rozumieć problem, jaki wiąże się z narkotykami trzeba się między innymi zastanowić nad tym, jakie skutki mogą się z nimi wiązać i będzie to dotyczyć zarówno uzależnionego jak i też całego społeczeństwa. Takie skutki są widoczne naprawdę na wielu płaszczyznach i mogą się okazać bardzo dotkliwe.

Na pewno na początku osoba, która zażywa narkotyki czuje się z nimi dobrze i ma pewną ulgę w związku z tym, że może je zażywać. Dopiero dalej będą się jednak pojawiać różnorakie problemy, które będą związane z tym, że osoba nie będzie w stanie w ogóle poradzić sobie bez narkotyków. Niestety w wielu przypadkach będzie się to wiązało z tym, że taka osoba nie będzie mogła zupełnie poradzić sobie z dbaniem o siebie, o swoją higienę. Może to prowadzić do różnych problemów ze zdrowiem a w dalszej perspektywie nawet do śmierci. Gdy osoba będzie już całkowicie uzależniona może się okazać, że dojdzie nawet do świadomego przedawkowania.

Oczywiście narkotyki to bardzo często brak jakiekolwiek higieny związanej z ich podawaniem i to w wielu przypadkach prowadzi do sytuacji, w których u osób zażywających pojawiają się choroby takie jak kiła czy AIDS. Często pojawiają się także przypadkowe kontaktu seksualne i takie choroby są przekazywane dalej i szczególnie trudno sobie z nimi poradzić w takich środowiskach.

efekty narkomaniiWśród czynnych narkomanów choroba AIDS może się bardzo szybko rozwijać, ponieważ sprzyja temu ich tryb życia. Oczywiście w dalszej perspektywie pojawia się niebezpieczeństwo, że uzależniony będzie przekazywał tą chorobę dalej w społeczeństwo przez swoje kontakty seksualne. Osoby uzależnione będą miały również problem z tym, by rozumieć potrzeby innych i zauważać inne możliwości w życiu. Często okazuje się, że całe swoje życie podporządkowują oni narkotykom. Wraz z tym pojawiają się u nich inne problemy często na tle duchowym i psychicznym. Swoje znaczenie ma tutaj również chemiczne działanie narkotyku, który będzie wewnętrznie niszczył organizm osoby uzależnionej ale także ważne będzie jego działanie na sferę psychologiczną co może prowadzić do zniszczenia życia osoby uzależnionej.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone