• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 13

    lip

    2015

Narkomania - choroba duszy i emocji

Okazuje się, że nawet 20% polskich nastolatków ma za sobą palenie marihuany. Coraz więcej z nich sięga również po amfetaminę czy heroinę. Ten problem nie dotyczy obecnie już tylko wąskich grup społecznych, ale jest dużo bardziej powszechny.

narkotyki - choroba duszyNarkotyki niestety są coraz bardziej wszechobecne i to wydaje się być szczególnym problemem. Młodzi ludzie nie mają już żadnego problemu, by się w nie zaopatrzyć, szczególnie, że występują w różnej formie między innymi jako cukierki, ciastka czy napoje. Istnieje nadal takie przekonanie, że skoro jakiś problem z bliska nas nie dotyczy to traktujemy go w taki sposób jakby on w ogóle nie istniał ale takie traktowanie nie ma żadnego sensu. Wiele osób uważa, że narkotyki dotyczą jedynie środowiska bezdomnych i ubogich czy rodzin patologicznych ale okazuje się, że nie ma tutaj żadnego konkretnego środowiska ani reguły. Ten problem może szybko zacząć dotyczyć praktycznie każdego.

Są pewne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że dziecko ma taki problem: zmiany zachowania, nastrojów, zmiany znajomych, długi sen, depresja, znikanie pieniędzy, podkradanie.

narkomania - choroba emocjiWarto także zwracać uwagę na to, jak dziecko wygląda oraz jakie przedmioty ze sobą nosi czy posiada. W ten sposób można tak naprawdę szybko zobaczyć jakieś niepokojące objawy. Wiele osób określa, że narkomania to obecnie choroba duży i okazuje się, że dość często tak właśnie będzie. Niestety warto się dobrze zastanowić, z czego taki problem wynika i jakie powody skłaniają młodych ludzi w najlepszym wieku, by sięgać po takie prochy, które niestety nie mają na nich dobrego wpływu. Warto także sprawdzać jakie zachowania będą cechować takie osoby, które po narkotyki sięgają. W pewnych przypadkach może to być wskazówka, dlaczego to robią i co może ich do tego skłaniać. Można w ten sposób sprawdzić również jakie czynniki zachęcają ludzi do tego, by narkotyki sięgać. Czasami wiąże się to jedynie z kwestiami kontaktów towarzyskich, które to okazują się być najważniejszymi i przez narkotyki młodzi ludzie oczekują, że będą w stanie je skutecznie nawiązywać.

Czytaj więcej...

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone