• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 18

    lip

    2015

Kobieca narkomania

kobieca narkomaniaUzależnienie u kobiet to jakby temat tabu, który bardzo rzadko się porusza. Obecnie oczywiście jest mniej uzależnionych kobiet niż mężczyzn, ale nie da się ukryć, że taki problem istnieje i niesie w sobie bardzo dużo szkód społecznych. Dlatego nie można traktować takiego problemu jako nieistotnego.

Z badań, które są prowadzone wynika, że obecnie coraz częściej to kobiety sięgają po różnorakie narkotyki. Dlatego można powiedzieć, że zrównuje się poniekąd styl życia mężczyzn i kobiet. Kobiety więcej pracują, są niezależne finansowo, a co za tym idzie również zmienia się ich samopoczucie, mają wiele problemów i szukają tutaj odejścia do narkotyków licząc na to, że dadzą im większe pole manewru. Problem z poradzeniem sobie z tym problemem i korzystaniem ze wsparcia będą miały między innymi kobiety nieco starsze, które dalej chcą wypełniać dobrze swoje obowiązki. Niestety takie osoby bardzo rzadko będą w stanie przyznać się do tego, że taki problem istnieje i rzeczywiście trzeba sobie z nim poradzić. Natomiast młode kobiety często korzystają z narkotyków przede wszystkim towarzysko i szukają w tym dla siebie szansy na zabawę dla siebie.

uzależnienie kobietOkazuje się, że uzależnienie w przypadku kobiet często jest nierozumiane przez rodzinę i bardzo często w związku z tym traktuje się je jako złą wolę a nie jako chorobę i to również jest dość istotny problem. Dlatego za takim przekonaniem bardzo często idzie chęć działania siłą, by kobietę zmusić do tego, by chciała porzucić swoje zachowania, które mają destrukcyjny charakter. Niestety, takie myślenie jest tutaj bardzo złe i często za tym idą jeszcze inne problemy, z którym będziemy mieli problem, by sobie skutecznie poradzić. Poczucie wstydu jest tutaj często spotykane i również może generować problemy. Tak powstaje błędne koło, z którego bardzo trudno jest potem wyjść. Jednocześnie jednak uzależnienie u kobiet będzie problemem naprawdę szerokim i złożonym i może mieć ono różne oblicza. Dlatego nie zawsze będzie można sobie z nim szybko poradzić ale zawsze trzeba ten problem traktować jako chorobę.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone