• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 31

    maj

    2021

Kava i Kratom: Kupujący uważaj

Kava i Kratom: Buyer Beware No Magic Potion Para na Florydzie pozywa bar kava, twierdząc, że napoje, które tam kupili, uzależniły ich od kava i kratom. Purple Lotus Kava Bar w West Palm Beach sprzedaje kilka napojów reklamowanych jako "kava z małym kopem" lub "kava z poważnym kopem". Ich strona internetowa, która może nie być aktualna, nie wspomina nawet o używaniu kratomu. Para pozwała się do sądu, ponieważ nie zostali ostrzeżeni i chcą otrzymać zwrot pieniędzy wydanych na leczenie w celu pokonania tego uzależnienia. Kava i kratom to dwie substancje, które należą do szarej strefy. Obie pochodzą z roślin występujących na południowym Pacyfiku lub w południowo-wschodniej Azji, gdzie mają długą historię stosowania. W większości miejsc nie są one substancjami kontrolowanymi, ani nie mają uzasadnionych zastosowań medycznych. Kava jest wytwarzana z korzenia rośliny i może być żuta, pita w postaci herbaty lub przyjmowana w postaci tabletek. Stosuje się ją w celu zmniejszenia niepokoju. Kratom pochodzi z liści rośliny. W małych dawkach może być środkiem pobudzającym, ale większe dawki mają działanie uspokajające. Raporty różnią się między sobą, podobnie jak status kratomu. W niektórych miejscach jest on zakazany, a jednocześnie bada się jego potencjalne zastosowanie w odzwyczajaniu ludzi od uzależnienia od opioidów.

Dyskusje na temat substancji takich jak kava i kratom toczą się w taki sam sposób, jak dyskusje na temat marihuany, a opinie różnią się w zależności od tego, kto czego próbował. Niektórzy twierdzą, że substancje te wywołują niewielki szum i nie stanowią większego problemu. Mogą nawet zmniejszyć uzależnienie od innych leków, takich jak benzodiazepiny czy opioidowe środki przeciwbólowe. Inni obawiają się, że leki są następne w kolejce do bycia narkotykami nadużywania, a fakt, że są one legalne sprawia, że jest to o wiele łatwiejsze. Ludzie pozywający bar kava są tego dobrym przykładem. Przesłanie dla kava i kratom może być takie samo jak dla wielu pojawiających się substancji psychoaktywnych (molly, syntetyczna marihuana, sole kąpielowe): Nie wiesz, co dostajesz i nie wiesz, jak zareaguje twój organizm. Czy martwisz się o uzależnienie od pojawiających się narkotyków? Recovery Connection może pomóc. Zadzwoń do nas pod numer 866-812-8231 po pomoc w znalezieniu centrum leczenia uzależnień.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone