• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 31

    maj

    2021

Zdrowie psychiczne w świetle reflektorów

W 2011 roku zgłosiła się do ośrodka zdrowia psychicznego, aby leczyć swoją chorobę dwubiegunową II. To sprawiło, że kwestia zdrowia psychicznego znalazła się w centrum uwagi. W tym tygodniu, aktorka ponownie rozpoczęła leczenie w celu utrzymania leków i stabilizacji jej zaburzeń. W wywiadzie, Zeta-Jones podzieliła się opinią, że nie ma wstydu w poszukiwaniu leczenia dwubiegunówki, ani że ktoś powinien zmagać się z problemami zdrowia psychicznego prywatnie. Ma nadzieję, że jej otwartość na temat jej zaburzeń zdrowia psychicznego i poszukiwania leczenia dla niego pomaga innym zmagającym się z podobnymi problemami.

Maj przynosi coś więcej niż tylko majowe kwiaty Jej odwaga w szukaniu pomocy dla choroby dwubiegunowej przychodzi w idealnym czasie, ponieważ maj jest Miesiącem Zdrowia Psychicznego. Od 1949 roku miesiąc ten jest poświęcony zachęcaniu ludzi do zdobywania wiedzy na temat zaburzeń zdrowia psychicznego i znaczenia poszukiwania leczenia. Mental Health America zapewnia codzienne wskazówki, aby poprawić samopoczucie psychiczne. W całym kraju, będą wydarzenia promujące edukację i badania przesiewowe. Leczenie choroby psychicznej Trudno jest żyć z nieleczonym problemem zdrowia psychicznego. Wraz z pogarszaniem się stanu zdrowia psychicznego, pogarsza się jakość życia. Nieleczone zaburzenie zdrowia psychicznego negatywnie wpływa na twoje życie i może prowadzić do kolejnych problemów, takich jak nadużywanie substancji, kwestie prawne i napięte relacje.

Ważne jest, aby edukować się, uzyskać badania przesiewowe i szukać leczenia. Dla Catherine Zeta-Jones, zmaganie się w milczeniu nie było opcją. Jej odwaga, by wystąpić naprzód i dobrowolnie szukać pomocy, toruje drogę innym, by byli otwarci na temat swoich problemów ze zdrowiem psychicznym. Czy kiedykolwiek bałeś się szukać pomocy dla swoich problemów ze zdrowiem psychicznym? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej lub na stronie Recovery Connection na Facebooku.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone