• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 5

    sie

    2015

Narkomania - domowy detoks

Zawsze pierwsza próba skończenia z nałogiem powinna być związana z detoksem. Najczęściej kojarzy nam się to z pełnym odizolowaniem od rzeczywistości, w której jest się na co dzień. Najważniejsze, by zakończył się sukcesem, ale nie zawsze tak się dzieje.

domowy detoksTerapię do leczenia trzeba dobrać indywidualnie, ponieważ każdy ma jakieś swoje potrzeby i uwarunkowania. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem jest składający się z czterech faz detoks domowy.

Po pierwsze – przygotowanie

Na początku trzeba sobie ustalić jak długo ma taki detoks trwać, kiedy ma się zacząć i skończyć. Pomocne może być znalezienie odpowiedniej osoby w otoczeniu, która będzie starała się nas wspierać. Trzeba sobie uświadomić jak wielki wpływ na nasze życie miał alkohol i dalej próbować sobie z tym jakoś poradzić. Oczywiście należy się zastanowić jak żyć po wyjściu z nałogu i czego będzie się oczekiwało po prowadzonym detoksie narkotykowym. Należy brać pod uwagę zarówno jakieś pożyteczne czynności jak i też coś dla siebie. Jest to etap, w którym trzeba rozumieć swój problem i rozpocząć poszukiwanie takiej drogi, którą będziemy mogli z tego problemu skutecznie wyjść.

Po drugie – ograniczenie dawki uzależniającego środka

Kolejny etap po przygotowaniu to rozpoczęcie drogi do tego, by nasz organizm był w stanie pracować bez narkotyku. Między innymi przez pełną detoksykacją należy sobie zastosować zmniejszenie dawki. Można w ten sposób rozpocząć pewną kontrolę nad nałogiem i dalej łatwiej będzie go odstawiać i redukować ten problem.

Po trzecie – całkowite odstawienie narkotyku

Kolejna kwestia to moment całkowitego odstawienia narkotyków. Jest to związane z wychodzeniem z nałogu. Odstawia się całkowicie środek uzależniający. Na początku mogą być odczuwane przykre skutki fizyczne, ale po tych dolegliwościach z każdym dniem powinno już być lepiej. Oczywiście jest to okres, kiedy warto jakoś minimalizować odczuwanie skutków.

detoks od narkotykówPo czwarte – „czysta przyszłość”

Ostatni etap to rozpoczęcie czystej przyszłości, w której objawy związane z przyjmowaniem środka uzależniającego będą już mniej widoczne. Tutaj ważnym elementem będzie między innymi odpowiednie wsparcie ze strony bliskich, którzy będą pomagali nam ostatecznie uczynić ten detoks skutecznym.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone