• kontakt@agatamarciniak.pl
  • 28

    kwi

    2021

5 śmiertelnych kombinacji narkotyków

Wyobrażasz sobie, że przyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami jest bezpieczne, ale nawet to może stanowić zagrożenie. Kiedy zaczynasz łączyć leki z alkoholem, ryzykujesz poważnymi problemami zdrowotnymi, a nawet śmiercią. Zanim więc zaczniesz przyjmować te śmiercionośne koktajle, dowiedz się, co może się z tobą stać, jeśli będziesz gonić za tymi hajsami. Może to po prostu zatrzymać cię w miejscu.

Benzodiazepiny i alkohol

Benzodiazepiny (benzos) to klasa leków na receptę stosowanych w leczeniu lęku, drgawek i bezsenności. Przykładami tych leków są Xanax lub Valium. Spowalniają one działanie ośrodkowego układu nerwowego. Mogą być jednak niebezpieczne, jeśli są przyjmowane w nadmiarze, ponieważ w końcu możesz przestać oddychać, doznać udaru lub umrzeć. Mieszanie benzoesu z alkoholem jest jak posiadanie podwójnych depresantów w organizmie. Może to prowadzić do niebezpiecznego spowolnienia oddechu, śpiączki lub śmierci.

Opiaty i alkohol

Opiaty to klasa leków stosowanych do uśmierzania bólu. Niektóre przykłady opiatów to OxyContin i Vicodin. Opiaty powodują rozluźnienie, spowalniają oddychanie i zmniejszają odczuwanie bólu. Połączenie tych leków na receptę z alkoholem może spowolnić oddychanie do tego stopnia, że w ogóle nie będziesz oddychać. Może to doprowadzić do śmierci.

Leki przeciwdepresyjne i alkohol

Lekiprzeciwdepresyjne to leki, które są stosowane w leczeniu depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, lęku społecznego i zespołu stresu pourazowego. Dobrze znane leki w tej kategorii to Prozac i Zoloft. Jeśli pijesz alkohol i bierzesz antydepresanty w tym samym czasie, ryzykujesz, że popadniesz w większą depresję, a nawet samobójstwo. Taka mieszanka może również podnieść ciśnienie krwi do niebezpiecznego poziomu i może prowadzić do śmierci.

Stymulanty i alkohol

Stymulanty to leki przepisywane w celu leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), zaburzeń snu lub astmy. Dwa leki pobudzające, które są dobrze znane to Ritalin i Adderall. Mogą one być bardzo pomocne, ale mogą mieć niebezpieczne skutki, gdy miesza się je z alkoholem. Stymulanty mogą ukryć skutki działania alkoholu. Może to prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi, problemów z sercem, drgawek i udaru.

Leki przeciwbólowe bez recepty i alkohol

Leki bez recepty są łatwo dostępne w każdej drogerii i są używane do leczenia drobnych bólów, bólów głowy, itp. Prawdopodobnie masz kilka butelek Advilu, Tylenolu lub aspiryny. Prawdopodobnie nie wyobrażasz sobie, że zwykła tabletka od bólu głowy może Ci zaszkodzić, ale kiedy zmieszasz ją z alkoholem, może to być śmiertelnie niebezpieczny koktajl. Tabletki te mogą nasilać działanie alkoholu. Mogą wywołać ból i krwawienie w żołądku, a nawet spowodować uszkodzenie wątroby. Skutki zdrowotne alkoholu są poważne.

Leki te mogą być niebezpieczne same w sobie, jeśli są nadużywane. Jeśli zaczniesz dodawać alkohol lub inne leki, mogą one być potencjalnie śmiertelne. Chociaż możesz mieć wrażenie, że masz kontrolę nad sytuacją, musisz zdać sobie sprawę, że tak nie jest. Nie wiesz, jaka będzie Twoja reakcja, jeśli połączysz narkotyki z alkoholem. Nie pozwól, by ta niebezpieczna gra odebrała Ci życie; przegrasz.

O mnie
logo-footer

Wyszłam z narkotykowego bagna dzięki walce moich bliskich o mnie i dzięki sile mojego organizmu, o jaką siebie nawet nie podejrzewałam. Mając w pamięci własne doświadczenia pomagam innym uzależnionym wyjść z nałogu - pracuję w ośrodku leczenia uzależnień.

© agatamarciniak.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone